اقدامات لازم بعد از جراحی گوش

اقدامات لازم بعد از جراحی گوش

اقدامات لازم بعد از جراحی گوش یا اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش برای تغییر حالت یک یا دو گوش انجام می شود کسانی که دارای گوش های برآمده  و یا خیلی بزرگ هستند از ظاهر خود احساس رضایت نداشته و متقاضیان جراحی زیبایی گوش هستند.مدت زمان انجام جراحی زیبایی گوش حدودا دو ساعت است .اما این زمان کاملا تقریبی است و به اقداماتی که قرار است برروی گوش بیمار صورت بگیرد بستگی دارد.این جراحی می تواند سرپایی و با بی حسی موضعی انجام شود و یا به تشخیص متخصص بیمار بی هوش شود. بابرش هایی که که در پشت گوش ایجاد می شود متخصص به غضروف های پشت گوش دسترسی پیدا کرده و می تواند تغییرات لازم جهت اصلاح و رفع نقایص گوش انجام دهد و در آخر برش های ایجاد شده با بخیه بسته می شوند حال برای اینکه روند بهبودی بعد از جراحی اتوپلاستی طی شود تا نتیجه رضایت بخش بیمار حاصل شود بهتر است که به نکات زیر توجه کنید:
بیمار پس از اینکه هوشیار شد بعد از چند ساعت می تواند از بیمارستان خار ج شود.نواری به دور گوش  به منظور محکم شدن حالت گوش به دورسر بیمار بسته شده است.این نوار ها باید بین پنج تا هفت روز بر روی سر بیمار بماند تااحتمال  مبتلا شدن به عفونت کاهش یابد.

جراحی زیبایی گوش
بهتر است بیماران بعد از برداشتن نوار دور سر خود از یک باند کشی به مدت چند هفته استفاده کنند زیرا هنگام خواب  گوش بیمار به سطوح برخورد می کند و ممکن است برای او مشکلاتی را ایجاد کند.برای اینکه به گوش ها فشار نیاید بهتر است بیمار به پشت بخوابد.
محل بخیه ها باید مرتبا شسته بشوند و کرم های آنتی بیوتیک به زخم ها مالیده شود.
برای کاهش ورم ها می توان تا دو روز بعد از جراحی از کیسه های یخ استفاده کرد.

به وجود آمدن ورم و ایجاد لخته های خون طبیعی بوده و به تدریج از بین خواهد رفت.اگر بیمار احساس درد داشت می تواند از مسکن ها استفاده کرده تا آرامش پیدا کند.
پس از هفت روز بیماران می توانند کارهای روزانه خود را طبق روال انجام داده و به سرکا ر برگردند و دانش آموزان به مدرسه بروند.
اگر بیمار احساس کند که غضروف تغییر حالت نداده و به طرف عقب کشیده نشده ،پزشک خود را درجریان بگذارد تا در صورت لزوم یک جراحی ترمیمی کوچک بر روی او انجام شود.
پس از جراحی زیبایی گوش از انجام فعالیت هایی که باعث افزایش فشار خون می شود،خودداری کنید.ورزش های با تحرک بالا روند بهبودی ورم ها را کم می کند.
تا زمانی که پانسمان به دور گوش قرار دارد نباید به حمام رفت تا این پوشش خیس نشود. بعد از برداشتن نوار دور سر، رفتن به حمام مانعی ندارد.
بعد از دو هفته تا بیست روز برای کشیدن بخیه ها به پزشک خود مراجعه کنید.
قرص های سیپروفلوکساسین و کپسول سفالکسین معمولا توسط پزشکان بعد از جراحی زیبایی گوش تجویز می شود.
با اینکه بیماران بعد از گذشت سه ماه از حالت گوش خود رضایت کافی دارند اما می توان گفت نتیجه جراحی بعد از یک سال به طور کامل دیده خواهد شد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر مدیریت سایت دکتر مجید نصیری

درباره نویسنده

دکتر مجید نصیری | جراح بینی
دکتر مجید نصیری متخصص گوش ، حلق و بینی فرزند دکتر جمشید نصیری( متخصص در رشته آندوسکوپی دستگاه گوارش و پایه گذار آندوسکوپی نوین ) هستند. ایشان با گذراندن علم پزشکی در دانشکده پزشکی‌ دانشگاه Pierre et Marie Curie پاریس ، همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه Rheinischen Freiedrich Wilhelms شهر بن آلمان در بیمارستان Waldkrankenhaus به اتمام رساندند. انجام جراحی زیبایی بینی ،عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی جراحی زیبایی گوش و...

پاسخ

15 + 8 =