جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

شناخت بینی گوشتی

بینی های گوشتی ظاهری پهن دارند و ضخامت آنها زیاد است ، در واقع ویژگی بارز این نوع بینی غضروف ضعیف و پوست ضخیم آن است . البته تشخیص نوع بینی جهت جراحی بینی گوشتی توسط جراح و متخصص انجام می پذیرد و این کار باید با معاینه دقیق بینی و اجزای آن مد نظر قرار بگیرد . در واقع به بینی هایی که دارای پوست ضخیم و قطور در قسمت یک سوم نرم پایینی بینی خود هستند، بینی گوشتی گفته می شود. از دلایلی که باعث می شود این قسمت بزرگ باشد افزایش هم بندی بافت های عضله ایی  در زیر پوست و وجود غضروف های درشت است اما مهمترین عاملی که در جراحی بینی تاثیر به سزایی خواهد گذاشت پوست بینی خواهد بود که این تقسیم بندی بینی های گوشتی و بینی های استخوانی را به وجود می آورد.

انتخاب جراح برای بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نوعی از جراحی زیبایی برروی بینی است که نیازمند دقت و ظرافت ویژه ای از طرف جراح می باشد ، بینی های گوشتی اغلب غضروف های بسیار ضعیفی دارند و پوست این بینی ها بسیار ضخیم می باشند .
جراح در وهله ی اول باید به دقت به آناتومی این دسته از بینی ها آشنایی داشته باشد ،و بتواند در نهایت دقت این نوع بینی را جراحی بنماید .
در جراحی بینی های گوشتی نیاز به تقویت غضروف ها داریم . تقویت غضروف ها با اتصال  پیوند گرافت به بینی انجام می شود ، این اقدام جراح باعث می شود که بینی محکم شود و فرم آن دچار تغییرات مثبتی بگردد.
با توجه به اهمیت تقویت غضروف در جراحی بینی گوشتی باید در انتخاب جراح دقت کافی را انجام دهید، یک جراح با تجربه مانع افتادگی بینی بعد از جراحی خواهد شد و یک بینی گوشتی را بسیار زیبا و شکیل جراحی نماید .

نحوه جراحی بینی گوشتی

جراحی باز بهترین روش برای بینی گوشتی می باشد وبه وسیله برشی که در پایه بینی (کولوملا)ایجاد میشود و باز کردن لبه داخلی پره های بینی، پوست بینی بالا داده میشود تا دسترسی لازم به پشت و نوک بینی ایجاد گردد و سپس غضروف لترال را از تیغه وسط بینی جدا کرده و اصلاحات لازم انجام میگردد.
در صورت نیاز به  تقویت غضروف همانطور که گفته شد از سپتوم یا همان تیغه وسط بینی، قسمتی را به نام ناماسترات کلوملا را جدا کرده وبرای بالا دادن وبهبود نوک بینی آن را به شکل میخ در نوک بینی قرار می دهند و در پایان درصورت نیاز به کوچک کردن پره های بینی با الاربیس( همان برداشت دقیق از پره ها ) نسبت به این کار اقدام مینمایند.
دقت فرمائید در جراحی بینی گوشتی تورم بینی بیشتراز سایر بینی ها می باشد که با صلاح دید پزشک از کورتون استفاده میشود و نیاز به مراقبت بیشتری از نظر چسب زدن، ماساژبینی، پائین نگرفتن مداوم سر و … دارد.

عمل بینی غضروفی

بهبودی بینی گوشتی بعد از عمل چگونه است؟

در مورد بینی های گوشتی باید بگوئیم که این گروه از بینی ها عموما به دلیل پهنی و گوشتی بودن باعث عدم تناسب در صورت می شوند. رفع ایراد و اصلاح آن به وسیله جراحی تاثیر بسیار زیادی در زیبائی چهره دارد و اعتماد به نفس شخص را بالا می برد.
معیار تشخیص بینی گوشتی ضخامت پوست آن است، بینی گوشتی دارای پوست ضخیم، منافذ و پره های باز می باشد  که عموما همین ضخامت پوست باعث می شود اسکلت غضروفی و استخوانی ضعیفی داشته باشد.چون مهم ترین مشکل در بینی گوشتی پوست ضخیم و زیادی بافت نرم  است  تورمی که بعد از عمل جراحی ایجاد می شود بیشتر بوده و و مدت زمان زیای طول می کشد تا نتیجه پایانی جراحی دیده شود و بیمار باید شکیبایی زیادی در این مورد داشته باشد.نمای نیم رخ بینی های گوشتی بعد از جراحی بعد از شش ماه و نمای کلی و روبه رو یی حتی بیش از یک سال زمان می برد.هر چه پوست ضخیم تر این زمان بلندتر خواهد شد.

روش چسب زدن بینی گوشتی

همان طور که می دانید گذاشتن چسب در حال گیری بینی تاثیری ندارد و سفت زدن و شل زدن چسب باعث شکل دهی بینی نخواهد شد.چسب باید فقط در حدی که با پوست تماس داشته باشد ،گذاشته شود و بین بافت های پایینی و پوست فاصله ی خالی به وجود آمده است مقداری آن را فشار داده تا پوست و بافت ها به همدیگر بچسبند.بین سی تا شصت روز زدن چسب باید ادامه پیدا کند و یک روز یا دو روز درمیان چسب تعویض گردد.
اما در بینی ها ی گوشتی که پوست قطور است مدت زمان استفاده از چسب بالاتر میرود و سه ماه باید به این روش عمل کرد و گاهی اوقات نیاز است که قبل از چسب زدن  پوست ابتدا شسته و خشک شود.

مزایای عمل جراحی بینی گوشتی

بیمارانی که جراحی زیبایی بینی گوشتی انجام داده اند از مزیت های گوناگونی بعد از عمل بهره خواهند برد.افراد چون بینی های پهن و  برجسته را داشتند قرینگی صورت آنها مقداری متوازن نبوده و در شکل کلی صورت آنها تاثیر چشمگیری داشت.حال بعد از جراحی این تقارن به صورت برگشته و با کوچک تر شدن پهنای بینی حالت لب و دهان ،اطراف صورت و گونه ها  و نمای روبه رویی صورت زیبا خواهد شد.در نهایت این هماهنگ سازی به صورت افراد باعث خشنودی افراد خواهد شد.حال شخص دارای اعتماد به نفس بیشتر در همه ی مراحل زندگی خود خواهد داشت .

جراحی بینی گوشتی
افتادگی بعد از جراحی بینی گوشتی

بسیاری از افراد با بینی های گوشتی نگران افتادگی بینی بعداز جراحی هستند . در پاسخ به این افراد باید خاطر نشان نمود که تقویت غضروف ها و نحوه ی جراحی و همچنین استفاده از تکنیک های خاص جراحی پلاستیک باعث می شود تا نتیجه ی جراحی بسیار ایده آل و زیبا شود و همچنین از افتادگی بعد از آن نیز جلوگیری به عمل آید.پس از عمل جراحی می توانید کارهای روزانه خود را بعد از هفت روز آغاز کرده و اگر از عینک استفاده می کنید سعی کنید از قرار دادن ان روی پل بینی جلوگیری کنید تا روند بهبودی سریع تر شکل بگیرد. اگر در ناحیه نوک بینی خود سفتی را احساس می کنید کاملا طبیعی بوده بعد از چن ماه برطرف خواهد شد.
دقت در انتخاب جراح و اعتماد به ان از مواردی است که باید پیش از عمل جراحی بینی به دقت به آن توجه نمایید.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر نصیری 

 

درباره نویسنده

دکتر مجید نصیری | جراح بینی
دکتر مجید نصیری متخصص گوش ، حلق و بینی فرزند دکتر جمشید نصیری( متخصص در رشته آندوسکوپی دستگاه گوارش و پایه گذار آندوسکوپی نوین ) هستند. ایشان با گذراندن علم پزشکی در دانشکده پزشکی‌ دانشگاه Pierre et Marie Curie پاریس ، همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه Rheinischen Freiedrich Wilhelms شهر بن آلمان در بیمارستان Waldkrankenhaus به اتمام رساندند. انجام جراحی زیبایی بینی ،عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی جراحی زیبایی گوش و...

پاسخ

سه × 5 =