جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی به قوز روی بینی معروف است .قوز روی بینی استخوانی عموما ارثی بوده و بر اثر عومل ژنتیکی اتفاق می افتد و به علت  رشد بیشتر غضروف روی بینی بر روی بینی قوز ایجاد می شود.البته ممکن است در دوران نوجوانی  آسیب هایی در به بینی فرد وارد شود که باعث تغییر شکل و ساختار بینی گردد.در این مقاله نحوه جراحی زیبایی بینی استخوانی توضیح داده خواهد شد.

بینی افراد دارای انواع مختلفی  گوشتی ، استخوانی ، غضروفی و یا ترکیبی از دو حالت می باشد . بهترین نوع بینی ها برای عمل،  بینی های استخوانی با غضروف سفت و محکم هستند .

مشکل  بینی های استخوانی با عمل جراحی بینی به راحتی حل خواهد شد.جراح در عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی قوز روی بینی برمی دارد و با این کار طول و عرض بینی و همچنین دیگر تناسبات بهبود خواهد یافت و زیبایی بینی به وجود خواهد آمد.

ویژگی بارز بینی های استخوانی

آیا بینی من استخوانی است ؟ شاید این سوال ذهنی شما نیز باشد که بینی تان از کدام مدل و چه نوعی است ؟

در پاسخ باید بدانید که اگر بینی شما دارای غضروف های محکمی است  و پوست آن تقریبا و یا کاملا  نازک  است ، به آن بینی استخوانی میگویند و شما دارای بینی استخوانی هستید  .

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی تیغه میانی بینی دچار تغییر می شود ، جراح برای این کار نیاز به جراحی رینوپلاستی به روش باز دارد ، روش باز نیاز به بی هوشی داشته و با توجه به ملزوماتی که در جراحی بینی رعایت می گردد ، جراح مناسب ترین تغییر را برای شما در نظر خواهد گرفت.

جراحی بینی استخوانی بسیار حساس و نیاز به ظرافت داشته و شما باید در انتخاب جراح بینی دقت کافی داشته باشید .

یکی دیگر از خدمات راینوپلاستی رفع مشکلات و انحرافات موجود در بینی های غضروفی و استخوانی است که قوز بینی و یا کجی آن را برطرف می کند.

برای وجود بینی استخوانی دلایل ژنتیکی نسبت به عوامل دیگر موثرترند.

البته عوامل ژنتیکی نیز  در شکل گرفتن بینی استخوانی نقش دارند؛در بیشتر موارد  داشتن بینی استخوانی و قوز بزرگ برروی  بینی از مواردی است که به صورت موروثی به فرد منتقل می گردد. برای تغییرات ایجاد شده در بینی ممکن است  آسیب های جدی تری مانند شکستگی، ،وارد شدن ضربه ، برخورد با جسم خارجی و .. نیز دخیل است ، در برخی موارد نیز مشاهده می شود که آسیب های دوران کودکی بعد از رشد استخوان ها در بزرگسالی پدیدار می شوند.

اجزای تشکیل دهنده بینی

بینی از سه بخش تشکیل می شود :
•  بخش بیرونی بینی که شامل پوست و لایه های عضلانی  چسبیده به سطح زیرین است .
•  اسکلت بینی
•  بخش داخلی بینی شامل مخاط و مختصری  پوست
اسکلت بینی خود شامل بخش استخوانی و غضروفی می باشد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی
علل نازیبایی بینی :

عامل ایجاد نازیبائی در ظاهر بینی دو بخش بیرونی و اسکلتی بینی هستند . یکی از دلایل زیبا نبودن بینی  داشتن اسکلت بزرگ و نامتناسب می باشد و دلیل دوم داشتن پوست بینی کلفت و نا فرم است. این عوامل دسته بندی بینی ها را شکل می دهند به دسته اول بینی های استخوانی و به دسته دوم بینی های گوشتی گفته می شود . هر چه مشکلات پوستی بیشتر باشد بینی گوشتی تر و هر چه مشکلات لایه استخوانی و غضروفی بیشتر باشد بینی استخوانی تر است .
در جراحی بینی که به قصد زیباتر کردن و فرم دهی بینی انجام می گیرد بیشتر اقدامات روی اسکلت بینی انجام می شود به همین خاطر بینی های گوشتی کمتر از بینی های استخوانی به عمل جواب مطلوب می دهند و درصد رضایت در عمل های استخوانی بیشتر از عمل های گوشتی است . البته شایان ذکر است که مطلب عنوان شده در حالت کلی می باشد و کم نیستند عمل بینی های گوشتی که نتیجه بسیار مطلوب و رضایت بخشی ایجاد می کنند . در این بین بینی های گوشتی – استخوانی نتیجه ای ما بین و متوسط دارند.
از مزیت های بینی های استخوانی می توان به پوست نازک آنها اشاره کرد که مجال ظرافت و ریز تراشی را به جراح می دهد .

بینی های استخوانی :

تشخیص صحیح و دقیق نوع بینی توسط پزشک انجام می گیرد. بینی های استخوانی بینی هایی با غضروف سفت و محکم هستند که ظاهری باریک دارند . پوست این دسته از بینی ها عمدتا نازک بوده و با لمس پوست می توان استخوان زیر آن را لمس نمود . چربی زیر پوست بینی های استخوانی ناچیز می باشد .علت بسیاری از عمل های این نوع از بینی ها ، قوز و برآمدگی روی بینی و انحراف می باشد .

انحراف بینی :

وقتی استخوان بینی در مرکز صورت قرار نگرفته باشد اصطلاحا گفته می شود بینی انحراف دارد . انحراف بینی عمدتا ارثی می باشد و یا با اصابت ضربه یا آسیب ایجاد می گردد. اکثریت انحرافات بینی نامحسوس بوده و با نگاه کردن در آینه مشخص نمی شود.
قوز بینی :
همانند انحراف عامل عمده قوز بینی نیز، ارثی می باشد اما ضربه و تصادفات از دیگر علل قوز بینی به شمار می روند . اگر تنها قوز بینی ایراد بینی شما باشد جراح با سوهان بینی می تواند زیبایی بینی شما رو به ارمغان آورد.

درباره نویسنده

دکتر مجید نصیری | جراح بینی
دکتر مجید نصیری متخصص گوش ، حلق و بینی فرزند دکتر جمشید نصیری( متخصص در رشته آندوسکوپی دستگاه گوارش و پایه گذار آندوسکوپی نوین ) هستند. ایشان با گذراندن علم پزشکی در دانشکده پزشکی‌ دانشگاه Pierre et Marie Curie پاریس ، همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه Rheinischen Freiedrich Wilhelms شهر بن آلمان در بیمارستان Waldkrankenhaus به اتمام رساندند. انجام جراحی زیبایی بینی ،عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی جراحی زیبایی گوش و...

پاسخ

سه × پنج =