نحوه جراحی بینی گوشتی

نحوه جراحی بینی گوشتی

در مورد جراحی بینی گوشتی باید بگوئیم که این گروه از بینی ها عموما به دلیل پهنی و گوشتی بودن باعث عدم تناسب در صورت می شوند و رفع ایراد و اصلاح آن به وسیله جراحی تاثیر بسیار زیادی در زیبائی چهره دارد و اعتماد به نفس شخص را بالا می برد.

جراحی بینی گوشتی

در اینجا پس از توضیح مختصری در خصوص جراحی زیبایی بینی به یکی از رایجترین انوع این جراحی که جراحی زیبایی بینی گوشتی می باشد خواهیم پرداخت.
جراحی زیبایی بینی جراحی است که با هدف تغییر شکل بینی به زیباترین صورت ممکن بدون ایجاد کوچکترین مشکل در ساختمان بینی و دستگاه تنفسی انجام میگردد. در این جراحی مقداری از غضروف برداشته میشود و بینی در صحیح ترین نقاط بخیه زده میشود تا به شکل مطلوب، متناسب و زیبائی اصلاح گردد و شامل انواع جراحی بینی گوشتی ، افتاده، استخوانی، فانتزی، ترمیمی، بینی های شکسته و دارای انحراف تیغه بینی می باشد.

جراحی بینی گوشتی

به طور کلی بینی از سه بخش تشکیل میگردد

    1.   پوشش خارجی که از پوست و عضلات بسیار ضعیف زیر آن تشکیل شده است.
    2.   اسکلت غضروفی و استخوانی بینی
    3.   مخاط، بافت و پوشش درون بینی

در مورد بینی های گوشتی باید بگوئیم که این گروه از بینی ها عموما به دلیل پهنی و گوشتی بودن باعث عدم تناسب در صورت می شوند. رفع ایراد و اصلاح آن به وسیله جراحی تاثیر بسیار زیادی در زیبائی چهره دارد و اعتماد به نفس شخص را بالا می برد.
معیار تشخیص بینی گوشتی ضخامت پوست آن است، بینی گوشتی دارای پوست ضخیم، منافذ و پره های باز می باشد  که عموما همین ضخامت پوست باعث می شود اسکلت غضروفی و استخوانی ضعیفی داشته باشد.
اگر جراح شما از مهارت کافی برخوردار نباشد با برداشت بیش از حد غضروف (به دلیل ضعیف بودن غضروفها در بینی گوشتی) باعث ایجاد اسکار درپوست و فرورفتگی در نواحی مختلف بینی میشود و یا در صورت کوچک کردن بیش از حد بینی، مشکلات تنفسی به وجود می آید. باید دقت کرد پوست ضخیم بینی پس از جراحی به خوبی به اسکلت کوچک شده نمی چسبد و امکان دارد نوک بینی پهن و برجسته شود.

عمل بینی گوشتی

جهت جلوگیری از معایب گفته شده اقدامات زیر صورت میگیرد

•  پوست بینی دارای لایه های متعددی است که برداشتن هر کدام از آنها موجب آسیب جدی و جبران ناپذیری میشود ولی میتوان با دقت و ظرافت لایه چربی بینی را بدون اینکه خطری برای بیمار داشته باشد برداشت که باعث نازک شدن پوست میشود ولی باید یادآوری کنیم تاثیر این روش آنچنان نیست که به وضوح قابل مشاهده باشد و به صلاح دید جراح استفاده می شود.
•  به منظور رفع عیب و تقویت غضروف در بینی گوشتی از پیوند غضروف استفاده میگردد که غضروف مورد نیاز از تیغه بینی بدون اینکه کوچکترین آسیبی به بینی وارد شود برداشته میشود ولی اگرامکان برداشت غضروف از تیغه بینی نباشد می توان از غضروف لاله گوش استفاده کرد.

روش جراحی در بینی گوشتی

جراحی باز بهترین روش برای بینی گوشتی می باشد وبه وسیله برشی که در پایه بینی (کولوملا)ایجاد میشود و باز کردن لبه داخلی پره های بینی، پوست بینی بالا داده میشود تا دسترسی لازم به پشت و نوک بینی ایجاد گردد و سپس غضروف لترال را از تیغه وسط بینی جدا کرده و اصلاحات لازم انجام میگردد.
در صورت نیاز به  تقویت غضروف همانطور که گفته شد از سپتوم یا همان تیغه وسط بینی، قسمتی را به نام ناماسترات کلوملا را جدا کرده وبرای بالا دادن وبهبود نوک بینی آن را به شکل میخ در نوک بینی قرار می دهند و در پایان درصورت نیاز به کوچک کردن پره های بینی با الاربیس( همان برداشت دقیق از پره ها) نسبت به این کار اقدام مینمایند.
دقت فرمائید در جراحی بینی گوشتی تورم بینی بیشتراز سایر بینی ها می باشد که با صلاح دید پزشک از کورتون استفاده میشود و نیاز به مراقبت بیشتری از نظر چسب زدن، ماساژبینی، پائین نگرفتن مداوم سر و … دارد.
در پایان یادآوری می نمایم جهت رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه باید انتظارات منطقی نسبت به جراحی بینی داشته باشید.

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
باتشکر مدیریت سایت آقای دکترنصیری

درباره نویسنده

دکتر مجید نصیری | جراح بینی
دکتر مجید نصیری متخصص گوش ، حلق و بینی فرزند دکتر جمشید نصیری( متخصص در رشته آندوسکوپی دستگاه گوارش و پایه گذار آندوسکوپی نوین ) هستند. ایشان با گذراندن علم پزشکی در دانشکده پزشکی‌ دانشگاه Pierre et Marie Curie پاریس ، همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه Rheinischen Freiedrich Wilhelms شهر بن آلمان در بیمارستان Waldkrankenhaus به اتمام رساندند. انجام جراحی زیبایی بینی ،عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی جراحی زیبایی گوش و...

پاسخ

3 + 20 =