هایفوتراپی

هایفوتراپی

تکنولوژی هایفوتراپی صورت

تاکنون روش های گوناگونی جهت جوان سازی و برطرف کردن افتادگی پوست برای بیماران در نظر گرفته شده است.از جمله این رو ش ها می توان به جراحی لیفتینگ اشاره کرد که جراحی نسبتا دشواری است و به دلیل به وجود آمدن بخیه دوره نقاهت بیمار طولانی می شود و همچنین این روش برای افتادگی های بسیار شدید انجام می شود.
در روش های دیگر که با دستگاه هم انجام می شود برای اینکه بتوان به داربست کلاژن والاستین زیر پوست دسترسی پیدا کرد باید از اپی درم یا همان سطح پوست عبور کرد و نکته دیگر اینکه  کلاژن در دمای تقریبا شصت تا هفتاد درجه بازسازی می شود که با رسیدن به این دما ممکن است قسمت سطحی پوست نیز آسیب ببیندو پوست با قرمزی و زخم رو به رو شود که همین امر باعث می شود بسیاری از افراد از انجام این روش ها خوددرای کنند  و تحمل عوارض این روش ها برای آنها مشکل است.
در روش جدید به نام هایفوتراپی که نام لاتین آن high intensity focused ultrasound بوده و به اختصار HIFU خوانده می شود می توان پوست را کشیده و جوان سازی پوست برای برطرف کردن خط خنده،چین و چروک های پیشانی،رفع غبغب،افتادگی پوست گردن را انجام داد .این روش غیر جراحی بوده و افراد می توانند از زخم های به وجود آمده در روش های دیگر رهایی پیدا کنند.

هایفو تراپی صورت

نحوه کار دستگاه هایفوتراپی

برای اینکه با نحوه انجام جوانسازی صورت با این روش آشنا شوید می توان با مثالی ساده آن را توضیح داد اگر یک کاغذ را در معرض نور آفتاب قرار دهید اتفاقی نمی افتد حال اگر یک ذره بین در بالای کاغذ گرفته شود با کانونی شدن نور امواج در نقطه ایی متمرکز شده و دمای آن ناحیه بالا می رود و با انرژی نور خورشید که کانونی شده است کاغذ سوزانده می شود.این دستگاه از همین قانون فیزیک برای جوان سازی استفاده می کند  و امواج اولتراراسوند را در بافت های زیر پوست کانونی و متمرکز می کند.
ویژگی منحصر به فرد هایفوتراپی لطمه وارد نشدن به سطح خارجی پوست است زیرا انرژی امواج به قدری نیست که با برخورد با سطح پوست باعث سوختگی شود اما زمانی که این امواج در لایه عمقی پوست کانونی می شوند تاثیر همدیگر را تقویت کرده و با تلاقی این امواج در عمق 1.5 تا 4.5 میلی متری حرارت مورد نظر شصت تا هفتاد درجه ایجاد می شود وباعث منعقد شدن خون در آن ناحیه می شود . برخورد امواج اولترسوند با هر نقطه در مدتی کمتر از یک ثانیه صورت می گیرد و به ترتیب نقاط مجاور به سرعت  مورد هدف واقع می شوند و سطح خارجی پوست بدون عارضه و سالم می ماند.

کاندیدای مناسب هایفوتراپی

کسانی که علاقمند به داشتن پوستی جوان و شاداب هستند  می توانند بعد از سن سی سالگی که پوست آغاز به افتادگی می کند از این روش استفاده کنند
این رو ش برای افرادی که افتادگی خفیف و یا متوسط دارند موثر واقع می شود و در افرادی که شلی پوست شدید شده است بهتر از رو شهای دیگر  استقاده کنند و یا هایفوتراپی را در کنار روش های دیگر انجام دهند.
کسانی که تصمیم به کاهش وزن دارند و نگران افتادگی پوست خود بعد از آن هستند می توانند برای عضلا ت صورت و گردن این رو ش را استفاده کنند.

نتیجه هایپوگرافی

اکثر بیماران بلافاصله بعد از انجام عمل احساس کشیدگی در پوست خود را دارند اما نتیجه هایپوگرافی بعد از  دو ماه  مشخص می شود  و تا بهبودی کامل شش ماه  زمان خواهد یرد و فرد می تواند سفت شدن پوست خود را احساس کند.ماندگاری این رو ش  بسته به میزان شلی پوست ،سن و رژیم غذایی فرد تا دو سال می تواند باقی بماند افرادی که از این روش احساس رضایت داشته و تمایل به داشتن پوست جوان هستند می توانند هر یک یا دو سال یک بار دوباره برای هایفوتراپی مراجعه کنند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر نصیری

درباره نویسنده

دکتر مجید نصیری | جراح بینی
دکتر مجید نصیری متخصص گوش ، حلق و بینی فرزند دکتر جمشید نصیری( متخصص در رشته آندوسکوپی دستگاه گوارش و پایه گذار آندوسکوپی نوین ) هستند. ایشان با گذراندن علم پزشکی در دانشکده پزشکی‌ دانشگاه Pierre et Marie Curie پاریس ، همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه Rheinischen Freiedrich Wilhelms شهر بن آلمان در بیمارستان Waldkrankenhaus به اتمام رساندند. انجام جراحی زیبایی بینی ،عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی جراحی زیبایی گوش و...

پاسخ

چهار + پنج =