جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی زیبایی گوش

افراد زیادی ازهنگام کودکی از مدل و اندازه گوش خود راضی نیستند. مشکل هایی از قبیل تقارن نداشتن برآمدگی گوش آن ها و یا افتادگی زیاد در گوش، باعث مورد آزار قرارگرفتن کودک در محیط مدرسه شود و همینطوراعتماد به نفس او را دچار ضعف کند. اما امروزه به سبب جراحی زیبایی گوش که یک نوع عمل جراحی زیبایی به شمارمی رود این مشکل قابل حل است.این عمل حتما باید توسط پزشک جراح پلاستیک انجام گیرد.جراحی زیبایی گوش دربزرگسالان وکودکان به صورت وسیعی متدوال است.

عمل جراحی گوش یا جراحی اتوپلاستی

به این منظور انجام می گیرد که تغییراتی در یک یا هر دو گوش بیمارصورت گیرد. افرادی که با ظاهر گوش خود مشکل دارند می توانند با این عمل جراحی سرپایی مشکل خود را رفع کنند.
در عمل اتوپلاستی می توان کارهایی مانند: کاهش اندازه گوش یا لاله گوش و همین طور اصلاح گوش گل کلمی( گوش هایی که به دلیل تصادف و یا حادثه ای فرم گوش خود را از دست داده اند) انجام داد و همین طور پوست و غضروف اضافی گوش را حذف کرد.عمل جراحی زیبایی گوش غالبا به شکل بی هوشی موضعی برای افراد بزرگسال و بی هوشی عمومی برای خردسالان صورت می گیرد. در ابتدای عمل جراحی اتو پلاستی، پزشک در قسمت پشت گوش شکافی ایجاد می کند تا به غضروف گوش دسترسی پیدا کند. با انجام این کارمی تواند تغییراتی درغضروف گوش ایجاد کند و همین طور پوست اضافی را نیز بردارند. در انتها اگر نیاز باشد، محل قرار گرفتن گوش ها به سمت سر نزدیک ترخواهد شد و برشی که در بخش پشت گوش ایجاد شده به وسیله بخیه های مناسب بخیه خواهد شد. این جراحی به طور معمول حدودا بین 1 تا 2 ساعت بسته به نوع جراحی و میزان فعالیتی که روی گوش انجام می شود متفاوت می باشد.افرادی که دارای برآمدگی گوش هستند، در این افراد از عمل زیبایی گوش برای تغییر محل قرارگرفتن گوش ونزدیکی آن به اطراف سراستفاده می شود.
مراحل کار به گونه ایست که پوستی که از پشت گوش برداشته شده با هم ترکیب می شوند و اندازه گوش کوچک شده واز تکنیک اسکورینگ استفاده می شود تا محل دقیق و مناسب برای قرار گیری گوش را بیایند. در تکنیک هایی که برای این عمل استفاده می شود به نیاز بیمارتوجه می شود، که چه میزان گوش آن ها به اصلاحات نیاز دارد.

جراحی زیبایی گوش

تکنیک های جراحی گوش

•  تکنیک اسکورینگ: که در این روش عضروف برش داده می شود به میزانی که نیاز باشد. ایجاد تغییر در ظاهر و همین طور مقداری بافت به غضروف اضافه و یا از آن کم می شود. دراستفاده از این تکنیک امکان ایجاد برش های بزرگتر بر روی گوش وجود دارد، ولی معمولا توسط افراد دیگر قابل مشاهده نیست.
•  تکنیک کوچک کردن غضروف: در این روش با استفاده از بخیه برای ایجاد تغییر در وضعیت قرار گیری و شکل ظاهری گوش انجام می شود. این عمل به صورت غیر تهاجمی بوده و درانتها موجب به وجود آمدن ظاهری مطلوب و طبیعی برای قسمت های خمیده و انحنای گوش خواهد شد.
در برخی از عمل های جراحی زیبایی گوش ، می توان از دنده بیمار جهت برداشتن غضروف مورد نیاز استفاده کرد و به گوش فرد پیوند زد و درمواقعی که پیوند پوست برای گوش مورد نیاز باشد، ازناحیه فوقانی باسن بیمار پوست برداشته شده و به بخش مورد نظر پیوند داده می شود.
بعضی ازافراد مشکل زیبایی را درهردو گوش خود دارند و اصلاح باید درهردو گوش، صورت گیرد. در اتوپلاستی دو طرفه این کار انجام می شود.
عوارض و دوره ی نقاهت پس ازعمل زیبایی گوش هم در اصلاح یک گوش و هم دراصلاح دو گوش یکسان است.
عوارض جانبی مانند: خارش و نبض زدن در ناحیه که عمل اتوپلاستی انجام شده مشاهده می شود که در اصلاح دو گوش کمی بیشتراست.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نصیری

درباره نویسنده

دکتر مجید نصیری | جراح بینی
دکتر مجید نصیری متخصص گوش ، حلق و بینی فرزند دکتر جمشید نصیری( متخصص در رشته آندوسکوپی دستگاه گوارش و پایه گذار آندوسکوپی نوین ) هستند. ایشان با گذراندن علم پزشکی در دانشکده پزشکی‌ دانشگاه Pierre et Marie Curie پاریس ، همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه Rheinischen Freiedrich Wilhelms شهر بن آلمان در بیمارستان Waldkrankenhaus به اتمام رساندند. انجام جراحی زیبایی بینی ،عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی جراحی زیبایی گوش و...